BalkanWoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BalkanWoW

MoltenWoW Balkan Gaming Community
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Raidovi i motivacija

Ići dole 
AutorPoruka
Shape

Shape


Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 34
Lokacija : U fotelji

Raidovi i motivacija Empty
PočaljiNaslov: Raidovi i motivacija   Raidovi i motivacija EmptyNed Sep 04, 2011 8:43 am

Kao moj prvi post na ovom forumu zeleo bih da napisem nekoliko reci o samom konceptu raidovanja kako starijeg sadrzaja od prethodnih expanzija tako i 10-man i 25-man verzija nekih sad aktuelnih raidova.
Kao osnovno pravilo raidovanja u bilo kom gildu koji ustvari i cisti sadrzaje (kako lakse tako i teze) umesto da samo sanja o tome, naveo bih da je najbitinije da licne ciljeve (mislim na loot) ostavite po strani, jer se raidovanje samo zbog nekih predmeta pretvara u frustraciju i na kraju dosadu i stvara nervozu kako tim ljudima koji zele nesto bez obzira na sve tako i kod ostalih clanova.
Zeleo bih da istaknem da sebicni ljudi koji teze samo svojim ciljevima nece naci nikakvo zadovoljstvo u raidovanju i na kraju ce ih smoriti.
Istakao bih da najbolji raid timovi uzivaju u raidovima zboog izazova koji pruzaju a ne zbog loota ili nekog drugog manje vaznog razloga.
Ako u ovom gildu bude bilo kojeg prepiranja u vezi sa lootom u buducim raidovima uvescu obavezu da se koristi DKP sistem loota, iako je to vrlo zamorno kako oficirima (zbog neprestanog dodeljivanja i skidanja poena) tako i clanovima sto moraju da paze liste i znaju ko je u priritetu za loot. Napomenuo bih da ne bih uveo DKP sistem jer ce stvarati konfuziju i obaveze, ali ako bidem morao ucinicu i tu zrtvu.

Naveo bih samo nekoliko pitanja koje svaki gildas koji ce da tezi ulasku u prvi tim za raidovanje treba da postavi samom sebi:
-Da li mogu da provedem bar 2 veceri nedeljno u raidovanju?
-Da li sam spreman/na da ulazem golde u igrici na racune za popravak opreme i razne pomocne predmete (jer ce biti wipeova)?
-Da li je u redu ako neko drugi dobije predmet koji jako zelim iako je ta odluka donesena zbog drugih razloga sem rollovanja?
-Da li mogu da izbalanciram svoje licne potrebe sa potrebama i ocekivanjima grupe?
-Da li stvarno volim moju odabranu klasu/rasu/spec i da li sam spreman da odvedem mog charactera do limita?
Ako ste odgovorili potvrdno na ova pitanja ostaje vam samo da se nalevelate i obezbedite svoje mesto u timu. Nece biti lako i ne ocekujem savrsenstvo od prvog raida, ali sve se moze nauciti i uraditi, samo treba vezba.. Poz i srecno...
Nazad na vrh Ići dole
 
Raidovi i motivacija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BalkanWoW :: Opsta Diskusija-
Skoči na: