BalkanWoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BalkanWoW

MoltenWoW Balkan Gaming Community
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Manji incident 6.10.2011.

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Shape

Shape


Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 34
Lokacija : U fotelji

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyČet Okt 06, 2011 5:37 am

Posto sam se koliko toliko upoznao sa danasnjm problemom, i dalje me zbunjuju komentari nekih od clanova gilda...

Koliko sam shvatio, nas oficir gilda Grunf je kickovao jednog clana zato sto je prekrsio pravilo. I da samo dodam da bih i ja isto tako ucinio.

Ja apsolutno ne dozvoljavam da se clanovi gilda upotrebljavaju sa izrazima koji ne prilice bilo kom gildu, pa tako i izraz "nub", i to pogotovu prema oficiru gilda, razlog nije bitan, uvek se moze uci u diskusiju, ali oni koji ne znaju da diskutuju na lep i civilizovan nacin jednostavno nisu dobrodosli u gild.

Dalje... Komentari nasih clanova kako sam shvatio Shannox i devix, a mozda i neki drugi nisu prihvatljivi. Ne moze se dovoditi u pitanje odrzavanje reda u gildu, pa makar od starih clanova. Ja moje oficire pazljivo biram i dajem moje apsolutno ppoverenje. Ko ima problem sa bilo kojim oficirom ili samnom, moze slobodno da napusti gild...

Dalje... Taj taliban acid...blabla neam pojma vise inmme je PONOVO kikovan od mene. I zbog pozivanja kikovanih clanova bez konsultacija samonom ili nekim drugim oficirima od sad prekidam dozvolu za pozivanje u gild svima sem oficirima. Ko ima problem siroka mu vrata.

Dalje... Nisam uspeo da ufatim ss ili nesto server je restartovan.

Nadam se da cete razumeti da je svaki korak ka normalizaciji odnosa u gildu i odstranjivanja takozvanih "pro" likova a ja ih zovem elitisti, dobar potez u produzavanju veka trajanja naseg gilda. Nadam se da ce ovaj manji incident da ostane samo u secanju , a i da cete nauciti da se odnosite prema clanovima gilda bez uvreda, a pogotovu prema oficirima...

I naravno pozivam Grunfa da razmisli o svojoj odluci, i ja ga pozivam da se pridruzi gildu.
Nazad na vrh Ići dole
Shannox

Shannox


Broj poruka : 18
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 30
Lokacija : Sremska Mitrovica

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyČet Okt 06, 2011 5:44 am

Znaci ako se nekima nesto nesvidi u gildu od strane admina jedina moguca stvar za njih je da izadje iz gilda?? A ne mozda promena u gildu? I kako ja onda mogu da se osetim kao clan??
Nazad na vrh Ići dole
Shape

Shape


Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 34
Lokacija : U fotelji

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyČet Okt 06, 2011 5:47 am

Nemam ja pojma al niko nema prava da uvredi clana gilda, kako oficira tako i teba. Pravila su napisana da se postuju, mene ne zanima ko je u pitanju, ali uvreda u gildu nece biti. A i ne kontam odakle ti u toj pricu, otkud da ti stajes na stranu novog clana gilda koji nije ama bas nista uradio za gild i koji je pritom uvredio OFICIRA.
Nazad na vrh Ići dole
Shannox

Shannox


Broj poruka : 18
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 30
Lokacija : Sremska Mitrovica

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyČet Okt 06, 2011 5:49 am

Ja nestajem ni na ciju stranu samo govorim da mi se nesvidja grunfovo ponasanje a realno ni tvoje. Kao game master trebalo bi da smirujes situaciju a ti samo jos povecavas tenziju..
Nazad na vrh Ići dole
Shape

Shape


Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 34
Lokacija : U fotelji

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyČet Okt 06, 2011 5:51 am

A ja bogami i smirujem situaciju. A koliko vidim ti dizees tenziju i "strah" od oficira. NIKO iz gilda nije nikad kikovan bez razloga, pa nece ni ubuduce, a onima kojima se ne svidjaju pravila mogu da potraze drugi gild sa drugacijim setom pravila, mene to ne zanima.
Nazad na vrh Ići dole
Blaja

Blaja


Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyČet Okt 06, 2011 2:30 pm

POSTO JE POST OBRISAN, A MRZI ME DA PREKUCAVAM, EVO SS Smile (p.s.: ne brisite nego odgovorite na konstruktivna pitanja iz njega: 1. da li znate sta znaci rec noob, 2. za sta je acid nazvao grunfa noobom, 3. da li je noob veca uvreda (ako je uopste uvreda) od nazivanja nekoga talibanom, 4. da li je preterano kickovati za svako malo kada postoje i razni vidovi degradacija clanova)

Manji incident 6.10.2011. Unledlfa

Ashram prot/prot
Cmop frost
Nazad na vrh Ići dole
Lepidzoni

Lepidzoni


Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.09.2011

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyČet Okt 06, 2011 3:19 pm

Igrajuci mnoge online igre, vrlo je zanimljivo biti clan, kao i posmatrati "zajednice" koje se formiraju (doduse ne vezano samo one oformljene oko neke zabave), a narocito ako se tu malo pridoda u ovom slucaju i nepristrasan pogled iz profesionalnog ugla kakav je slucaj kod mene kao zaposlenom u odeljenju VTKa i kome radno mesto i jeste prakticno "na mrezi".
Tako da ne vezano za svoju starost, pol ili dati "status", svaki clan u manjoj ili vecoj meri utice na zajednicu kao celinu, pa je to i slucaj i u ovoj grupaciji, guildu, i iz tog razloga svaki clan pored svojih obaveza poseduje i prava i samo ako se i jedna i druga strana postuju u reciprocnoj meri zajednica moze da funkcionise na normalan nacin.

S'toga, vezano za konkretan slucaj, prvo bih zeleo kao clan, da se zahvalim Grunfu, jer kako sam shvatio on je napravio ovaj "template" forum, pa ma koliko on bio prost i nesavrsen, u njega je ipak utroseno neko vreme i trud. Ako je citav problem nastao iz pitanja ili zelje da forum bude bolji u smislu preglednosti, funkcionalnosti ili nekih drugih razloga, svaku kritiku, predlog i sugestiju, treba prihvatiti i razmotriti, a ne dolaziti u sociopatski sukob sa nekim ko se ne slaze ili ima mozda neku drugaciju zelju/ideju od administratora, jer forum je sredstvo koje koriste svi clanovi. A narocito ne ako to povlaci za sobom takvu radikalnu ( slobodno mogu reci i jedinu ) meru koja se koristi, a to je "kick".

Da bi neko bio moderator, a narocito administrator, on prvo mora da ispunjava odredjene kriterijume licnosti. Takodje, bilo kakva diskusija, u kome ucestvuje mod/admin, kao neko ko uvek treba da predstavlja "supervizora", a koja vodi u smeru u kojem je ova izmedju Grunfa i jos nekih clanova otisla, je potpuno van svakog koda ponasanja kojeg ti admini moraju da se pridrzavaju.

Licno ne smatram da je izraz "noob" uvreda, vec sinonim za nekog ko radi nesto pogresno i pravi pocetnicke greske, tako da ja npr. vezano konkretno za informacionalne tehnologije mogu da kazem i da verujem da su svi ovde prisutni za mene noobovi, al isto tako meni moze neko da kaze dasam ja mozda za neke stvari noob u igri. To ne znaci da ja kao admin, mod, officir itd. treba da sankcionisem (jedinom sankcijom koja se ovde primenjuje a to je izbacivanje) zato sto mi je neko npr. rekao sto si tako gemovao svog chara ili zasto koristis pve opremu za pvp itd itd.

Stalno izdizanje takozvanih "oficira" iznad ostalih, upravo dovodi do ovakvog ponasanja jedinki koje toj grupi pripadaju, a to je osionost i samovolja, bez ikakvog razumevanja za protivrecnost ili neslaganje u necemu, bilo to vezano za igru, forum etc. Pravila, koja su jasno definisana, se apsolutno zaobilaze, i ljudi se "kaznjavaju" iako nisu prekrsili ni jedno od njih. Onda za tim istim pravilima i ne postoji potreba, ili bar za tim brojem, nego treba napisati samo jedno: ne suprostavljati se i ne protivreciti u misljenju nikome ko u svojim opcijama ima "kick member from guild".


btw. Posto postoje primeri da se cak "nepozeljna misljenja" iznesena u diskusijama brisu i sa foruma, a da pritom ne krse nikakvo naglaseno pravilo, molio bih sve zainteresovane strane, da dobro procitaju pravila foruma, a narocito obaveze koje "tvorac", admini i modovi imaju u vodjenju bilo kakvog javnog portala, sto je ovaj forum postao onog trenutka kad je otvoren za registraciju, pre sledeceg pritiska na "delete post".


A sad, nazad na igranje....!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Katspi

Katspi


Broj poruka : 5
Datum upisa : 17.09.2011
Godina : 31
Lokacija : Zajecar

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyPet Okt 07, 2011 1:05 am

Ja vise nisam clan guilda, ali sam zbog slicne stvari i izas'o..Oficiri ne sklanjaju mis sa "kick" opcije i stvaraju losu atmosferu u guildu..nesto kao diktatori xD ..Ja sam npr izasao iz guilda zato sto mi je jedan oficir rek'o da nemam mozga, tu sam precutao..2 minuta kasnije taj oficir je napisao "ja ludim" na sta sam ja rek'o "vidi se Very Happy" gde je usledio odgovor "jel 'oces ti mozda kick?" .. mozda nije trebalo da napustim guild..mozda je trebalo da mu poljubim noge? ipak, oficir je to. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Shannox

Shannox


Broj poruka : 18
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 30
Lokacija : Sremska Mitrovica

Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. EmptyPet Okt 07, 2011 4:10 am

Eto o cemu ja govorim ali se i netrudim previse.. sve ovo se svodi na jednu rec (KURCENJE) zato sto oficiri umisljaju da su nesto bitiniji od ostalih igraca
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Manji incident 6.10.2011. Empty
PočaljiNaslov: Re: Manji incident 6.10.2011.   Manji incident 6.10.2011. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Manji incident 6.10.2011.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ICC 10 (21.09.2011.) 21h
» ToC 10 man ! 3. Oktobar 2011
» ICC 10 Man / 10. Oktobar 2011.
» Ulduar - 10 Man / 7. Oktobar 2011.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BalkanWoW :: Leavers & Banned Retards-
Skoči na: