BalkanWoW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BalkanWoW

MoltenWoW Balkan Gaming Community
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 pozdravi i sve najbolje

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Shape

Shape


Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 34
Lokacija : U fotelji

pozdravi i sve najbolje Empty
PočaljiNaslov: pozdravi i sve najbolje   pozdravi i sve najbolje EmptyNed Okt 09, 2011 11:02 am

U svetlu skorasnjih desavanja u gildu, koja su me inace iznervirala do besvesti, zele bih samo da naglasim da sam vec pre nekoliko dana poceo da gubim nadu da ce ovaj gild ikad biti normalan i gde ce se postovati kako pisana tako i moralna pravila. Ja vrlo dobro razumem frustracije i optuzbe svih clanova gilda, ali ne mogu se primenjivati dvostruki arsini u gildu, pa cak i prema oficirima. Svako ima jako kratak i jasan set pravila koja su priznajem brzopleto napisana, ali moja procaena je bilda da je to koliko toliko dovoljno za odrzavanje nekog gilda. Ali generalno pravilo raspada gildova postoji, i u slucaj balkanskih gildova je cak i vise izrazeno, a to je jednostavno nepostovanje drugih clanova gilda. E sad... Sigurno se pitate.. OMG a kako nas oficir sme vredjati i sta mi da uradimo ako se to desi?!?!
E vidite tu se prepoznaju pravi igraci i koji su lojalni i imaju malo mozga da razmisljaju. Uzmimo na primer obicne scene iz zivota... Da li znate da se osudjenik u sudu smatra nevinim dok god se ne dokaze krivica, i da koliko ja znam osnovni nacin dokazivanja su dokazi, i u nekoj meri svedoci. E sad verovano mozete da zakljucite sta se desava sa korumpiranim sudijama, policajcima i ostalim gradjanima kad ne obavljaju svoju duznost kako treba... Napise se prijava sa dokazom i ta situacija ubrzo bude sredjena. Elem, sad sigurno pretpostavljate da ono dugme za ScreenShot na tastaturi sluzi necemu. U pravu ste, sa tim dugmetom mozete da uslikate bilo koji dogadjaj i jednostavno to iskoristiti kao apsolutni dokaz. E sad, verovano se pitate, kako i kome da posaljete to i da se zalite? Pa ja mislim da je odgovor na to pitanje i vise nego ocigledan. I u zakljucku bih takodje izjavio da postoje i neki clanovi gilda koje jednostavno boli k***c za guild, i jednostavno takve konflikte rese sa laganim /gquit. E tu smo dakle. znaci ako bi posmatrali to logicno takvi clanovi nisu ni dosli da pomognu gildu da napreduje, i za uzvrat gild pomogne njima da oni unapreduju. Takvi clanovi ( kao i veciina clanova gilda ) su jednostavno paraziti kojima je cilj njihov sopstveni interes a ne interes od gilda ili nekog pojedinca u gildu.

Dalje... Ja stvarno ne mogu da verujem da posle toliko nedelja, cak i meseci u ovom gildu, postoje clanovi koji ni ne citaju guild info, koji naravno sadrzi pravila i linkove za raidcall i forum, a ni guild message of the day koji bi trebalo da bude prva i osnovna stvar da se procita pri ulogovanju. Elem, takav gild gde clanovi nisu zainteresovani za informacije ne moze da opstane. Ljudi su jednostavno navikli na pugerske, manje gildove gde nema pravog vodjstva kako od strane oficira tako i od gma, i misle da se moze tako oholo ponasati u svakoom gildu. Za takve ljude je pojam gild nista vise od zajednicke banke koja se moze orobiti i za uzvrat staviti sivo smece, i jednog imena koje se nalazi ispod imena chara. E tu nailazimo na problem, ja sam ovaj gild osmislio da bude socijalan gild gde ce ljudi moci da uzivaju sa drugim igracima na svom maternjem jeziku, a nisam ga preuzeo od bivseg GM-a Blackhawka da bi ga unistio i bio nezainteresovan za njegovo unapredjivanje.

Znam da smaram, al verovatno vise ni necu da pisem neke postove na ovom forumu, tako da mi je bas svejedno ocete citati ili necete.. Elem, kao sto sam krenuo da izlazem na pocetku pa sam ispao iz teme, iznerviran sam vec nekoliko dana, i ovaj skorasnji incident me je stvarno iznervirao do apsolutnog kraja. I da naglasim da je Grunf pametan covek napisao da ima i svojih problema dosta a nema energije i volje da resava i tudje ispade i elegantno je napustio gild. Ja to naravno osudjujem , ali sta ces covek, je odlucio pa dobro.

I da pomenem komentare nekoh sadasnjih i bivsih clanova gilda sto imaju utisak da se nalaze u gildu gde se brani sloboda govora, gde su oficiri tirani i "noobovi", koji nemaju postovanja prema drugim clanovima gilda. Takvi komentari su bila zadnja kap koja je prelila casu i ja stvarno ne mogu vise da se izborim sa ovakvom strukturom gilda koju sam osmislio. Zasto ne bih jednostavno pokupio moje znanje i iskustvo (jes malo al nije me sramota), i otisao u profesionalni guild, gde se znaju pravila i koji ima jako vodjstvo. Ja sam znao da je takva struktura gilda nemoguca misija (gild koji se sastoji od prosecnih igraca koji se tek upoznavaju sa igrom, kako bi mnogi od vas rekli "noobovi" sa jedne strane i nekoliko probranis clanova koji bi eventualno usli u nekakav raid tim koji bi se ponasao profesionalno). Ali iz mog licnog iskustva takvi gildovi nisu moguci, raspadnu se ubrzo zbog puno razloga, a u vreme kad sam se pridruzio tako sam i mislio da ce ovaj proci za nekoliko nedelja, pa cak i dana. Gild je istrajao do sad a mozda ce i ubuduce, to niko ne zna, al ja sigurno znam da ja vise necu da se trudim oko bilo kog aspekta gilda. I ovim putem bih vas pozdravio i pozeleo sve najbolje u daljem vodjenju gilda. I takodje pozeleo da sto pre kao gild ubijete lich kinga a i haliona uskoro kad ga puste. Nadam se da cete se osecati bolje u slobodi komunikacije i sto necete vise biti u tiraniji. Postavicu Ashrama (tj njegovod alta) kao novog GM-a a on neka odluci da li ce da prosledi titulu ili ce da je zadrzi, i pozeleo mu sve najbolje.. Nadam se da se necete ljutiti na mene zbog moje odluke, ali se nadam da cemo i ubuduce organizovati raidove i razne druge zajebancije zajedno... Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin



Broj poruka : 5
Datum upisa : 31.08.2011

pozdravi i sve najbolje Empty
PočaljiNaslov: Re: pozdravi i sve najbolje   pozdravi i sve najbolje EmptyPon Okt 10, 2011 4:20 am

Posto su Narkomancer i Shape napustili guild, u njemu vise i nema ljudi zbog kojih je forum i opstajao, za 24 casa bice obrisan. Hvala svima na lepo provedenom zajednickom vremenu, Good Luck & Have Fun....
Nazad na vrh Ići dole
https://balkan.forum-canada.com
 
pozdravi i sve najbolje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BalkanWoW :: Leavers & Banned Retards-
Skoči na: